İntermodal taşımacılık nedir?

İntermodal taşımacılık nedir?

İntermodal taşımacılık yükünüzün taşınması için birden fazla nakliye aracı kullanılmasından ibarettir. İster karayolu, demiryolu, mavna, ister bunların her birinin kombinasyonu olsun, söz konusu olan yükünüzün emniyetli şekilde teslimatı olduğunda,  intermodal uzmanlığı hiçbir şeyi şansa bırakmamak demektir.

intermodal Yüklerin tek ve aynı taşıma birimi veya modlar arasında içindeki yük elleçlenmeden iki veya daha fazla taşıma modu kullanan karayolu taşıma aracı ile taşınmasıdır.

Başka bir deyişle: İntermodal taşımacılık yükünüzün taşınması için birden fazla nakliye aracı kullanılmasından ibarettir.

liman kapsama alanı tamamlayıcı bir faktör olarak intermodal ve iç taşıma hizmeti, dünyanın kara ticaret merkezleriyle gerçek anlamda bağlantı sunar, başlangıcından sonuna kadar yükünüzün hareketini yönetmek üzere tam donanımlı olup, her aşamada optimum özen ve etkinlik sağlar

İntermodal taşımacılık firmaları, dünya üzerinde her nerede olurlarsa olsunlar, yüklerinizin hızlı, güvenilir taşınmasını sağlayacak ölçek, tecrübe, bilgi ve ekipmana sahiptirler.

  • Konteynerler (standart ve özel)
  • Dorseler
  • Şase
  • Mavnalar

 

 intermodal hizmetleriyle ilgileniyorum, peki şimdi ne yapmalıyım?

Dünyanın dört bir yanında farklı ülkelerdeki intermodal ve iç taşıma hizmetleri hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, intermodal kapsama alanı haritalarımıza başvurun. Bunları bu web sitenin Ülke Rehberleri bölümünde bulabilirsiniz.

Ayrıca, size nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi için intermodal firma ofisleriyle hemen  iletişime de geçebilirsiniz.

Intermodal taşımacılık Avrupa Birliği tarafından desteklenmekte ve ekolojik yararlarıyla da  global müşteriler tarafından yakından takip edilip, kullanılmaktadır.

Teslim bölgelerine bağlı ol

makla birlikte transit süreleri Almanya için 8-9 gün,
İngiltere için 10-12 gün aralığında gerçekleşmektedir.

Intermodal Taşıma Modelinin Avantajları Neler ?

* Bu taşıma modeli sayesinde her yıl binlerce hektarlık orman yok olmaktan kurtulmaktadır.
* Karayolu taşımacılığına kıyasla %80’e varan daha az CO2 salınımı sağladığından, ekolojik bir taşıma türüdür.
* Düzenli yükleme, taşıma ve boşaltma imkanları ile kontrol ve takip kolaylığının yanı sıra sabit fiyat avantajı sağlar.
* En önemli nokta ise ; Hava ve yol şartlarından etkilenmeden sabit ulaşım süreleri sunarak gerçekçi bir planlama yapmaya fırsat verir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ozyaman Ağır Nakliyat
Ozyaman Ağır Nakliyat
Merhaba\ Nasıl Yardımcı Olabiliriz? How can I help you?
Just Now
Hemen Ara Fiyat Öğren!